artykuły,  pilates,  tango,  taniec

PILATES DLA TANCERZY

W ubiegły weekend miałam przyjemność poprowadzić warsztaty dla tancerzy tanga
w ramach Poznań Tango Salon Festiwal El Giro. Myśli, które plątają mi się po głowie od dłuższego czasu mogłam w pewien sposób wprowadzić w czyn.

 

I utwierdzam się w przekonaniu, że to ma sens! Pilates na prawdę bardzo pomaga w tańcu na każdym poziomie zaawansowania.

 

Z jednej strony czuję ekscytację tym faktem, z drugiej strony rozkłada mnie na łopatki poziom świadomości ludzi CZYM JEST PILATES. Brak świadomości to pół biedy, większość ludzi ma mylne, a wręcz skrajnie sprzeczne pojęcie na temat tego, co to jest za Metoda.

 

Gdy z jednej strony słyszę, że Pilates to rozciąganie, z drugiej strony, że Pilates to trening siłowy – opadam z sił 🙁

 

Ale postanawiam się nie poddawać i przemówić do wszystkich, żeby ożywić ich świadomość! 😀

Czym dla mnie jest Pilates i dlaczego odczuwam tak ogromną chęć dzielenia się tą wiedzą z tancerzami przybliżę w kilku następnych postach.
Zapraszam do lektury.

Personalny trener medyczny, instruktor pilates. Moją misją jest wspieranie w osiąganiu celów treningowych i terapeutycznych poprzez personalizowane plany i edukacje. Abyś poznał/a i zrozumiał/a swoje ciało oraz narzędzia, które umożliwią Ci samoregulację i auto-wsparcie. Kobietom w ciąży pomagam poznać zakamarki ciała, umysłu i ducha, które przyczyniają się do czerpania większej przyjemności i satysfakcji z porodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *